Maju pravo mi zadrzat VP? A ak ano, tak na ako dlho?

Pri cuvani z miesta na parkovisku pred Tescom sa za mna postavil motorkar tak nestastne, ze stal v mojom mrtvom uhle a nevidel som ho. Zvalil som ho z motorky, a ta mu privalila nohu. Bol v soku a trval na tom, ze chce sanitku. Do sanitky uz nastupil sam, odviezli ho na vysetrenie a hned ho aj prepustili domov. Na PN nebol vobec. Ja a ani motorkar nemame na vozidlach ziadnu skodu a ani od poistovne nevyzadujeme nic preplatit. Alkohol nebol zisteny. Mne hned na mieste zadrzali vodicsky preukaz.
Stalo sa to pred troma tyzdnami a stale ma nepredvolali na riesenie.
Chcem sa preto spytat - mali pravo mi za tychto okolnosti zadrzat VP a ak ano, na ako dlho (resp. aka je maximalna doba na to, aby ma predvovlali na riesenie a vratili mi ho)?
Vopred dakujem za Vasu odpoved.

Tose sa opýtal/a 13.6. 2013 o 15:12 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus