Mám nárok na dávky v hmotnej núdzi?

Som rozvedená, mám 36 rokov, dve deti, žijem v spoločnej domácnosti s mojimi deťmi, ktoré mi boli súdom zverené a žijeme spolu u mojich rodičov ktorým prispievam mesačne na nájom 150 eur,keďže mi skončil pracovný pomer, ktorý som mala na dobu určitú a to do 30.06.2012,a mám len 100 eur mesačne na výživné na deti, ktoré mi platí ex manžel. Chcem vedieť či mám nárok na hmotnú núdzu a príspevok na bývanie, čo sa týka bývania mám len nájomnú zmluvu od otca a čestné prehlásenie, že mu každý mesiac platím 150 eur, a to notárom overené, stačí mi taký papier na príspevok čo sa týka bývania?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus