Mam narok na predcasny dochodok,resp.kedy?

dobry den, som zena nar.1961, 3deti, som momentalne vedena na urade prace cca 1 rok, kedy mam narok na predcasny dochodok, popripade ako vyriesit situaciu, staram sa o vnukov,ked ich rodicia pracuju na zmeny, popritom mam zdravotne problemy, cize uz nemam moznost zamestnat sa, kedze by som bola PN, ale na invalidny dochodok to je zase malo. Uz som rozmyslala , zeby som si platila dobrovolne poistenie, lenze to vychadza cca 200 eur mesacne(soc.a zdravotne poistenie). dakujem za radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viete, či váš dedo vlastnil les? Čo ak ste ho zdedili? Nenechajte ho štátu
Overiť si, či vám v katastri nepatrí nejaký les, je jednoduché. Keď ho vlastníte, môžete na ňom aj zarobiť. Ako na to, povieme vám v pondelkovej prílohe HN.
Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.