Materská dovolenka pri evidencii na Úrade práce

Dobrý deň,

od 1.11.2016 som v evidencii ÚPSVaR ako nezamestnaný a poberám podporu v nezamestnanosti. Predtým som pracoval 5r. bez prerušenia.
Nakoľko sa mi nedarí získať vhodnú prácu, chcel by som využiť možnosť ísť ako otec na materskú od 1.5.2017, nakoľko mi končí nárok na podporu.

Dcéra dovŕši 3 rok v Novembri 2017.

Od 1.2.2017 mám podpoísanú dohodu so zamestnávateľom, na základe ktorej som však doteraz neodpracoval ani 1h.

Moje otázky sú nasledovné:
1.) mám nárok na materskú a ak áno, z čoho sa bude vypočítavať?
2.) pred nástupom na materskú je lepšie dohodu ukončiť, alebo ponechať?
3.) ostanem ďalej evidovaný na úrade práce, alebo musím byť z evidencie vyradený dňom nástupu na materskú?

Žiaden blog ani článok, ktorý som doteraz čítal nerieši variantu, keď je niekto evidovaný na ÚPSVaR, preto by mi akákoľvek pomoc pomohla.

ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.