Mohla by byť dedičkou moja dcéra a v akom rozsahu?

Rada by som vedela, či je možné dedičstvo zo závetu prijať a zo zákona odmietnuť, ak ide o takto kombinované dedičstvo. Ak v závete, ktorý bol napísaný synom v môj prospech, nie je pre prípad môjho úmrtia stanovený náhradný dedič, stala by sa ním v prípade môjho úmrtia (v rozhsahu spomenutom v synovej záveti) moja dcéra (sestra môjho syna - poručiteľa)? Alebo dcéra by dedila len v rozsahu ako dedič zo zákona? Alebo by nededila nič? Žijúci možní dediči by boli: môj bývalý manžel ako otec poručiteľa, moja dcéra ako sestra poručiteľa a družka môjho syna, žijúca s ním v spoločnej domácnosti viac ako 1 rok.
Ďakujem za odpoveď.
Slavia

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus