Môž otec darovať dom dcére bez súhlasu jeho súrodencov?

Stari rodicia darovali mojmu otcovi v roku 2002 rodinny dom do vylucneho vlastnictva.  Otec by chcel v buducnosti darovat dom mne, teda svojej dcere a tu prichadza na rad ta nejasnost v darovacej zmluve ktorou mu stari rodicia dom darovali. Podotykam, ze otec ma este dve sestry a stari rodicia uz neziju. Citujem z darovacej zmluvy:

 Obdarovany sa zavazuje, ze predmetne nehnutelnosti bez suhlasu darcov pocas ich zivota neprevedie na inu osobu mimo svojich pribuznych v priamom rade a po ich smrti je potrebny k pripadnemu prevodu suhlas jeho surodencov.

Mohol by mi teda otec darovat dom aj bez suhlasu surodencov napriek tomu, ze to uz v druhej casti vety nie je zdôraznene? dakujem za odpoved

 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus