Môže exekútor siahnuť kvôli dlhom manžela na záhradu vo vlastníctve synov?

Dobrý deň,
s manželom a dvoma dospelými synmi bývame v byte, ktory som si kúpila po zrušeni bezpodielového spoluvlastníctva manželov počas trvania manželstva v roku 1998. Vlastnili sme spolu s manželom zahradu aj s pivnicou, táto nehnuteľnost bola v katastri zapisaná na nás oboch. Nadobudli sme ju ešte pred zrušenim bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Manžel priznal v juli 2010 dosť značné dlhy. Ja a moji synovia sme dlhy vyplatili s tým, že sa darovacou zmluvou prepísala zahrada na oboch synov. Toto sa uskutocnilo v auguste 2010. Teraz v novembri 2010 manželovi hrozí banka exekúciou majetku za dlhy, ktore nam zatajil. Chcela by som sa opytat, ci moze exekutor siahnut na zahradu, ktoru uz teraz vlastnia synovia?

 

Evula sa opýtal/a 18.11. 2010 o 14:35 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus