Môže konateľ s.r.o. vykonávať predmety činnosti s.r.o. bez pracovnej zmluvy?

Dobrý deň,

mám v pláne založiť jednoosobovú s.r.o., uzavrieť zmluvu o výkone funkcie konateľa s pravidelnou mesačnou odmenou, z ktorej budú odvádzané odvody do SP a ZP.

Hlavným predmetom podnikania s.r.o. bude vedenie účtovníctva.

Moja otázka znie - môžem ja ako konateľ vykonávať túto činnosť (vedenie účtovníctva) bez toho, aby som mala so spoločnosťou uzavretú pracovnú zmluvu?
Resp. vo všeobecnosti - môže konateľ sám vykonávať činnosti, ktoré sú v predmete podnikania s.r.o. aj bez uzavretia pracovnej zmluvy so spoločnosťou?

Ďakujem veľmi pekne

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Už len elektronicky. Všetci živnostníci budú povinne komunikovať s daniarmi iba cez počítač
Podať priznanie cez internet bude povinné už pre všetkých drobných podnikateľov. Aj pre samostatne zárobkovo činné osoby.
Počet osobných bankrotov stúpa. Na vybavenie sa však stále čaká niekoľko mesiacov
Situáciu by mal pomôcť zlepšiť aj nový projekt Informačného systému Centra právnej pomoci v predpokladanom objeme 4,95 milióna eur, ktorý pripravuje rezort spravodlivosti.
20 otázok a odpovedí o dedičstve
Dedenie majetku po poručiteľovi môže pozostalých zaskočiť v prípade, že je dedičstvo zaťažené dlhmi. O tom, ako postupovať, keď sa svojho podielu chcete vzdať, úplne ho odmietnuť a ako sa vyrovnať s dedičským konaním, keď ide o firmu, radili experti z praxe.