Môže mi zamestnávateľ nevyplatiť odmeny a osobné ohodnotenie?

Firme, v ktorej pracujem, končí zmluva na vykonávanie mojej práce. Bol za mňou majiteľ a oznámil mi, že  musí so mnou rozviazať pracovný pomer - dvojmesačná výpovedná lehota. Podľa zákonníka práce mi vzniká nárok aj na dvojmesačné odstupné. Pokiaľ ale budem trvať na odstupnom, bude nútený mi znížiť plat len na základný počas 4 mesiacov - bez osobného ohodnotenia, aby sa mu to nejako vykonpenzovalo. Má zamestnávateľ nárok nevyplatiť mi odmeny a osobné ohodnotenie? Som platená aj podľa výkonu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Pozor, sobáš v zahraničí vám nemusia uznať. Pozrite sa, čo treba dodržať
Advokát a odborník na rodinné právo Martin Hurtaj odporúča po svadbe pred orgánom cudzieho štátu požiadať naše ministerstvo vnútra aj o slovenský sobášny list.
Máte ambíciu a znalosti účtovníka? Tu sú voľné pracovné pozície
Pozrite si prehľad aktuálne voľných pracovných miest s primeraným platom. Ponúka ich portál ISTP.sk
So školou nastupuje i stres rodičov. Tí vybavujú školákov aj na dlh
Výbava pre prváčika vyjde na vyše sto eur. Nie každý si to môže dovoliť, a tak nejeden rodič volí aj cestu pôžičky peňazí.
Ľudí mätú časté zmeny v penziách
Tým, ktorí odvádzali vysoké odvody, sa to dnes na dôchodku odráža čoraz menej. Pri nesolventných je to naopak.
Dôchodcom štát ku koncu roka prilepší na penziách
Seniorom sa od januára zvýšia starobné penzie o pevnú sumu: 8,20 eura. Ak by zostali platiť doterajšie pravidlá, bolo by zvýšenie oveľa nižšie – len o 1,40 eura. Vláda však urýchlene mení zákon a s ním aj doterajšiu metódu zvyšovania dôchodkov. Ďalším prilepšením pre najmenej solventných penzistov bude vianočný príspevok s príplatkom.