Može zamestnávateľ nútiť zamestnanca stravovať sa v konkrétnom zariadení?

Može zamestnávateľ nútiť zamestnanca stravovať sa v konkrétnom súkromnom stravovacom zariadení a neumožniť návštevu iného súkromného gastronomického zariadenia? Závodná jedáleň patriaca zamestnávateľovi bola sprivatizovaná a prešla do súkromných rúk. Všetko ostalo na svojom mieste v areáli zamestnávateľa, vrátane personálu, len sa zmenili vlastnícke vzťahy. Zamestnávateľ tvrdí, že zabezpečil stravovanie zamestnancov tým, že podpísal s prevádzkovateľom dohodu. Môže si takýto súkromník okrem závodnej kuchyne sprivatizovať aj stravníkov? Mám ako zamestnanec právo výberu kde sa budem stravovať? Inými slovami, chcel by som vedieť, či mám zákonný nárok na gastrolístky ako alternatívu zamestnaneckých straveniek s následnou možnosťou výberu stravovacieho zariadenia podľa vlastných kritérií - kvality stravy, obsluhy, pestrosti výberu. ako je to s dňami, keď je jedáleň zatvorená napr. pre sanitárny deň a čo stravenky za dni keď mám dovolenku? Môžem si aj za tieto dni nárokovať gastrolístky? ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus