Môže zamestnávateľ preradiť zamestnanca zo zmluvy na dohodu o výkone práce?

Dobrý deň,

som zamestnaná rok na dobu neurčitú na zmluvu. V zmluve mám napísanú pracovnú pozíciu rovnakú ako ďalšie 4 pracovníčky, ktoré sú však len na dohodu o vykonaní práce. Taktiež mám v zmluve stanovený hrubý príjem 700 € a pracovný čas 40 hodín týždenne. Je možné aby zamestnávateľ vyrukoval s tým že ma preraďuje na dohodu o pracovnej činnosti, alebo na skrátený úväzok s tým, že sa mi samozrejme zníži aj plat. Môže mi povedať, že ak nebudem súhlasiť, tak ukončia so mnou pracovný pomer z dôvodu, že nepotrebujú zamestnanca na tej pracovnej pozícii, ktorý robí na zmluvu? Že im stačia len dohodári? Je to organizačná zmena, ak pracovné miesto nezanikne, ale chcú len na mne ušetriť? Ďakujem pekne za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus