Môžem vymáhať písomne dohodnuté odstupné v dohode o rozviazaní PP, kde nie je uvedený dôvod ?

Zamestnávateľ mi nechce dať výpoveď podľa §63 ods 1, písm.b, navrhol mi dohodu podľa  §60 ZP, kde mi tiež nechce uviesť dôvod - z organizačných zmien, ale uvedie mi v dohode písomne , že mi vyplatí odstupné i poskytne výpovednú dobu.Ak by mi odstupné nevyplatil, budem mať rovnaké právo na vymáhanie odstupného i keď v dohode nebude napísaný dôvod výpovede? Pri  evidencii na úrade práce a poberaní podpory v nezamestnanosti je rozdiel akú dohodu, alebo výpoveď o rozviazaní pracovného pomeru podpíšem? 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete prenajať byt? Dajte si však pozor, aby ste neprerobili
Ani dobre napísaná nájomná zmluva neochráni pred škodami na majetku, Preto skôr, ako sa majiteľ rozhodne prenajať byt, mal by si ho poistiť.
Za stratu uložených dát cloudoví poskytovatelia často vôbec neručia
Zmluvy o poskytovaní cloudovej služby neraz obsahujú právne nevýhodné podmienky, píše IT právnička v spoločnosti Disig a.s., Petra Zabuďková.
Vzniká nový druh: virtuálny právnik
Cloudové úložiská dát začínajú byť v advokácii nevyhnutnosťou. Sú bezpečnejšie ako klasické archívy a šetria náklady.
Neplatiči prichádzajú o vodičáky
Zanedbanie povinnej výživy môže mať aj trestnoprávne následky. Rodičoví hrozí päť rokov vo väzení.
All inclusive na Slovensku? Takto chceme dovolenkovať v lete
Služby all inclusive sú jednoducho in. Až 39 percent našincov by luxus tohto typu určite uvítalo aj u nás. A slovenskí podnikatelia a obchodníci v cestovnom ruchu z tohto trendu nemusia mať vôbec obavy – práve naopak.