možné sociálne dávky vo veku 24rokov

Dobrý deň,
môj syn má 24 rokov a je dlhodobo evidovaný na UPSVaR, ale kvôli dlhodobému psychickému stavu je hospitalizovaný v nemocnici v NZ na psychiatrickom oddelení, bol nútene hospitalizovaný kvoli poruchám vnímania, akútnej psychóze, čomu už v decembri predchádzal nekontrolovateľný zdr.stava nebol sa hlásiť na úrade práce. Ešte nedostal rozhodnutie o vyradení, ale už sa rieši. To znamená, že ja mu musím platiť zdrav.poistenie aby ho vôbec liečiť mohli. Moj príjem je vo verejnej správe 510 brutto, vrátane osobného hodnotenia, základ je na úrovni minimálnej mzdy 480eur. Kvoli tomuto zdr.stavu už 1,5 roka rodina trpí finančne, hrozíí nám odobratie nájomného bytu kvôli hlasnému počúvaniu hudby. Denne v decembri na nás volali policajtov a dostávam pokuty od mestskej polície. Keďže bude aj po prepustení ešte dlho liečený, chcem sa poradiť, či v prípade, že nie je evidovaný na UPSVaR, nemá nárok na nejakú finančnú výpomoc, žijeme dvaja v spoločnej domácnosti, ja s príjmom 510 brutto a on 6 mesiacov nemože byť evidovaný, zdr.poistenie budem platiť ja kvôli jeho zdravotnému stavu, ide o možnú schyzofréniu alebo schizoidnú poruchu, prvýkrát bol hospitalizovaný, takže diagnóza ešte v prepúšťacej správe nebude jasne ešte uvedená, na čo ma upozornil lekár, že ide o veľmi ťažko jednoznačne diagnostizovateľnú poruchu. naďalej bude pokračovať v ambulantnej liečbe. Zaujímajú ma hlavne dávky ako príspevok na bývanie či hmotnej núdzi. Alebo hoci aj jednorázovo pre mňa alebo pre neho. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus