Musím platiť výživné na plnoleté dieťa počas obdobia bez pracovného pomeru?

Zdravím
Musím platiť výživné na plnoleté dieťa počas obdobia bez pracovného pomeru?
S plnoletou nemám vybudovaný žiadny vzťah , bez oslovenia otca /kontakt na mňa má/ si podala na na zvýšenie výživného.
Štúdium začala v septembri minulého roku o čom ma neinformovala, cestou súdu si podala na zvýšenie a decembri som som sa dozvedel,že študuje na VŠ, súd mi dal zvýšenie doplatiť spätne i keď som nepracoval./dec-jan/ a aj bežné výživné?
Bolo to v súlade zo zákonom?
Plnoletá dcéra si už teraz vymáha výživné cestou exekútora , ktoré som jej zaplatil 10dní po dátume splatnosti a nie som jej nič dlžný, aj tak som platil ešte po 6 mesiacoch exekútora. Pripadá mi to, že sme otrokársky situovaný štát.
Som osoba so zníženou pracovnou schopnosťou, moja možnosť zamestnať sa je mizivá, tak som nútený sa zamestnať aj vo fyzicky náročnejšej práci, ktorá mi spôsobuje väčšie bolesti.
Chcem teda vedieť ako postupovať v prípade keď nebudem pracovať, či budem musieť výživné platiť? /potom v budúcnosti či som povinný ho doplatiť spätne/ až sa niekde zamestnám.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Úradník musí doklad vyhľadať sám
Štát chce ľudí a firmy odbremeniť od behania po úradoch. Tie budú musieť „vyťahovať“ a navzájom si zasielať doklady či prílohy k podaniam občanov a podnikateľov z vlastných databáz. Na to však treba fungujúce e-prepojenie úradov, čo stále celkom nie je. Na otázky znižovania administratívy odpovedajú experti.
Nechceme, aby ľudia robili pre štát poštárov
Vláda sľubuje, že podnikatelia i radoví občania už nebudú musieť obiehať úrady a pýtať či nosiť im rôzne potvrdenia a doklady. Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini hovorí, že to zlepší prácu úradov, čo je aj jeho priorita.
Úradmi majú „lietať“ e-papiere, nie ľudia
Štát sa púšťa do boja s papierovaním. Úradníci by už bežných ľudí, ale ani podnikateľov nemali preháňať kvôli chýbajúcim dokladom.
Ľudia už nebudú robiť štátu poštárov. Vláda chystá novinky
Vláda sa púšťa do boja s papierovaním. Úradníci by už bežných ľudí, ale ani firmy nemali preháňať kvôli chýbajúcim dokladom. Viac v pondelkovej prílohe PODNIKANIE.
Zarábajte viac ako 1000 eur mesačne. Tu sú top ponuky v obchode
Zarábajte v obchodnom sektore lepšie ako doteraz. Napríklad ako odborný predajca, obchodný zástupca či predavač. Pracovné ponuky s dobrým platom sú vám naklonené, stačí si vybrať.