Musím platiť výživné na plnoleté dieťa počas obdobia bez pracovného pomeru?

Zdravím
Musím platiť výživné na plnoleté dieťa počas obdobia bez pracovného pomeru?
S plnoletou nemám vybudovaný žiadny vzťah , bez oslovenia otca /kontakt na mňa má/ si podala na na zvýšenie výživného.
Štúdium začala v septembri minulého roku o čom ma neinformovala, cestou súdu si podala na zvýšenie a decembri som som sa dozvedel,že študuje na VŠ, súd mi dal zvýšenie doplatiť spätne i keď som nepracoval./dec-jan/ a aj bežné výživné?
Bolo to v súlade zo zákonom?
Plnoletá dcéra si už teraz vymáha výživné cestou exekútora , ktoré som jej zaplatil 10dní po dátume splatnosti a nie som jej nič dlžný, aj tak som platil ešte po 6 mesiacoch exekútora. Pripadá mi to, že sme otrokársky situovaný štát.
Som osoba so zníženou pracovnou schopnosťou, moja možnosť zamestnať sa je mizivá, tak som nútený sa zamestnať aj vo fyzicky náročnejšej práci, ktorá mi spôsobuje väčšie bolesti.
Chcem teda vedieť ako postupovať v prípade keď nebudem pracovať, či budem musieť výživné platiť? /potom v budúcnosti či som povinný ho doplatiť spätne/ až sa niekde zamestnám.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Už len elektronicky. Všetci živnostníci budú povinne komunikovať s daniarmi iba cez počítač
Podať priznanie cez internet bude povinné už pre všetkých drobných podnikateľov. Aj pre samostatne zárobkovo činné osoby.
Počet osobných bankrotov stúpa. Na vybavenie sa však stále čaká niekoľko mesiacov
Situáciu by mal pomôcť zlepšiť aj nový projekt Informačného systému Centra právnej pomoci v predpokladanom objeme 4,95 milióna eur, ktorý pripravuje rezort spravodlivosti.
20 otázok a odpovedí o dedičstve
Dedenie majetku po poručiteľovi môže pozostalých zaskočiť v prípade, že je dedičstvo zaťažené dlhmi. O tom, ako postupovať, keď sa svojho podielu chcete vzdať, úplne ho odmietnuť a ako sa vyrovnať s dedičským konaním, keď ide o firmu, radili experti z praxe.