Musíme strpieť anténu na prenos signálu káblovej televízie OSBD Čadca na byt. dome bez dohody?

Dobrý deň prajem.
Na stenu strojovne výťahu v našom bytovom dome, kde sú všetky byty v osobnom vlastníctve, umiestnilo OSBD Čadca anténu na prenos signálu káblovej TV bez zmluvy o nájme. Na jednu anténu, umiestnenú na kovovej tyči bleskozvodu zmluva o nájme uzatvorená je, Druhá je bez zmluvy o nájme,
Na upozornenie, že je umiestnená anténa na stene strojovne výťahu bez zmluvy o nájme priestoru reagoval riaditeľ OSBD, že v zmysle zákona o telekomunikáciach, musíme strpieť túto anténu,je to údajne verejný záujem a ak ju odstránime porušíme tento zákon a bude to riešiť polícia atď.
Musíme skutočne strpieť na našom BD takéto zariadenie? Je to z našej strany vydieranie, ak chceme vyšší nájom ako doposiaľ v uzavretej zmluve 20 euro/mesiac?
OSBD Čadca v tomto prípade pôsobí ako podnikateľský subjekt? a teda mal by mať zmluvu o nájme priestoru nielen na anténu, ale aj na náhradný zdroj umiestnený v skrinke vo vnútorných priestoroch strojovne výťahu.

Ďakujem za odpoveď.
Adam Janešík, zástupca vlastníkov bytov ul. Ľ.Podjavorinskej 2481 Čadca

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus