Na akú finančnú pomoc má nárok 25-ročný vysokoškolák?

Chcem sa opýtať na čo všetko mám nárok a či vôbec? V septembri som dovŕšil 25 rokov a tým pádom mojim rodičom zanikol nárok na prídavky. Mama je na dôchodku a otec je od júla nezamestnaný. Som študentom VŠ a som v druhom ročníku inžinierskeho štúdia (5. ročník). štandardnú dĺžku štúdia som prekročil o rok ešte v prvom stupni,teda v bakalárskeho štúdia. Teraz bývam s bratom v jeho byte, ktorý je zamestnaný a má 33r. Chcem sa opýtať, že či v takomto prípade mám nárok na dávku v hmotnej núdzi+ ďalšie príspevky, prípadne iné a či do žiadosti o sociálne štipendium sa bude brať príjem môjho brata, keďže sme v spoločnej domácnosti.  Alebo sa budem posudzovať iba sam? Ešte doplním, že bývam na internáte 300 km od domova a trvalý pobyt je adresa bratovho bytu. Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus