Nahla strata zamestnania, tehotenstvo a co dalej?

Dobry den prajem.
V decembri sme ako pobocka nemenovanej banky obdrzali vypovede z dovodu zrusenia pobocky v danom meste. V tom case som zistila, ze som tehotna a teda bola som tehotna este pred podanim vypovede zo strany zamestnavatela. Momentalne mi plynie 2j mesacna vypovedna lehota, ktora konci 28.2.2021. Od septembra 2018 do 28.2.2021 som bola nepretrzite zamestnana. Potrebovala by som vediet, co je momentalne pre mna najvyhodnejsie a ako je to v tomto pripade s materskou. Nieco som si uz vygooglila a podla vsetkeho sa mi najviac oplati ist na PN (vzhladom aj na sucasnu situaciu) . Zaujima ma vsak, ci tak mam urobit rovno od 1.3.2021 a aky je postup. Z coho sa mi bude vyplacat PN, co treba socialke dolozit a z coho sa mi bude materska vlastne ratat? Je to pre mna nova situacia, preto Vas prosim o radu.

Dakujem Vam velmi pekne vopred za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus