nahrada skody

Dobry den,

ci mi viete poradit alebo mate skusenost s nasledujucim...

Minuly rok v oktobri som mala skodovu udalost. Vinnikom bola ina osoba. Vsetko prebiehalo bez problemov, na mieste nehody sme vyplnili vsetky potrebne nalezitosti. Do 15 dni som udalost nahlasila do poistovne vinnika. Kedze om este nevedela ako to chodi, uhradu skody som v servise uhradila ja, s tym ze som cakala, ze poistovna mi peniaze preplati. Ked mi po mesiaci poistovna peniaze nepreplatila, isla som sa informovat priamo na pobocku, kde mi bolo povedane, ze jediny problem, ze nepreplatili skodu je ten ze, vinnik nehody, nenahlasil skodovu udalost do 15 dni a doteraz tak neurobil. Teraz uz viem, ze som mala skodu nahlasit do svojej poistovne a ist cez kryciu listinu.
Viete mi prosim povedat ako by som mala dalej postupovat, kedze do dnesneho dna mi peniaze nepreplatili, islo o sumu 400€. Mam napisat staznost na poistovnu, ci ako to urychlit?

Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus