Náhradné výživné

Rada by som sa infomovala v nasledujúcej veci.
Exmanžel neplatil výživné, preto som oznámila podozrenie z trestného činu na polícii. Bol mi už doručený trestný rozkaz, ktorým sa ex odsudzuje na trest odňatia slobody. Ako je to s náhradným výživným? Viem, že je potrebné v tomto prípade viesť aj exekučné konanie 2 mesiace. Ale zaujíma ma to, že ak exmanžel dlží veľkú čiastku na výživnom a momentálne mi došla úplne mizivá čiastka z ústavu na výkon väzby (predpokladám, že to sú zrážky z pracovnej odmeny odsúdeného) - môžem si tak, či tak žiadať úrad práce o náhradné výživné (a teda osloviť nejakého exekútora najprv) alebo v tom prípade, ak mu začali zrážať vo vazeni na úhradu výživného - už je náhradné výživné bezpredmetné? Ďakujem pekne za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus