nárok na materskú - započítava sa aj obdobie evidencie na úrade práce?

Dobrý deň,

Pracovala som v zahraničí. Od 15.11.2019 som prihlásená vo všeobecnej zdravotnej poisťovni a zaevidovala som sa na úrade práce na Slovensku. Od 27.2.2020 som v trvalom pracovnom pomere, ktorý stále trvá. Termín pôrodu mám vypočítaný na 4.3.2021. Podľa zákona na materské dávky má nárok každá žena, ktorá bola v posledných 2 rokoch nemocensky poistená aspoň 270 dní. Chcem sa spýtať, či sa do súhrnu započítava aj obdobie, keď som bola evidovaná na úrade práce, keďže v tom čase by mal za mňa poistné odvádzať štát. Ďakujem veľmi pekne za váš čas.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus