Naspotrebované stravné lístky z roku 2011

Dobrý deň,
som SZČO, asi pred mesiacom som objavila nespotrebované stravné lístky z roku 2011. Pokúsila som sa ich vymaniť v spoločnosti, u ktorej som ich kúpila. táto spoločnosť mi ich vrátila s odpoveďou, že ich výmena bola možná do 20. Januára 2012.
Potrebujem poradiť, či sa aj na stravné lístky nevzťahuje nejaký zákon, alebo predpis ako na ceniny. Predsa je to podobné ako s kolkami, ak ich nespotrebujem má pošta povinnosť ich odo mńa odkúpiť, aj keď si za to účtuje poplatok.
Naozaj nemám čas vyhľadávať predpisy, ale je mi ľúto vyhodiť stravné lístky, ako keby uź nemali žiadnu hodnotu.
Nie som nádśená, že mi zákom "predpisuje", akou formou sa mám stravovať, ale je to naozaj možné že nemám šancu, aby mi niekto tieto lístky vymenil, za také ktoré môžem použiť. Aj bankovky, ktoré už neplatia, sa dajú niekde vymeniť a nestanú sa bezhodnotné po uplynutí platnosti.
Rovnako parkovacie lístky vo Viedni, ktoré sa prestali používať, je možné vymeniť za nové - platné.
Sme štát, kde si niekto urobil podnikanie z toho, že moje peniaze vymení za lístky z obmedzenou platnosťou a ja nimi potom môžem platiť v potravinách, ak si nepomýlim dátum!
Tak mi poraďte, či naozaj nemám žiadnu šancu?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus