Nemecký rodičovský príspevok

Dobrý deň,
manžel sezónne pracuje v Nemecku.V decembri 2015 sa nám narodila dcéra.Rodicovsky príspevok mi vyplatila SR, neskôr mi oznámili,že za prvý rok dieťaťa malo vyplatiť Nemecko a teda za dané mesiace v roku 2016,keď manžel pracoval v Nemecku(6mesiacov)musím vyplatene príspevky vratit.Dohodli sme si s UPSVaR splátkový kalendár.Ziadosti atď sme do Nemecka zaslali,no do dnešného dňa žiadna odpoveď.Tuto vec som už nahlásila aj vládnej agentúre SR,ktorá sa pokúsi zistiť čo sa deje.Avšak,o mesiac dcéra dovŕši 3roky.Do MS ju nezobrali a ja s ňou musím byť doma bez príjmu a ešte splácať SR rodičovský príspevok.Ked sa na úrade pýtam,ako to bude,že nemám odozvu z Nemecka a že jeden štát mi predsa ten rodičovský musí vyplatiť,či mi vrátia splátky alebo čo,vždy je odpoveď rovnaká:,,nevieme,,Ale ja viem,že to takto ďalej nejde a preto vás prosím o radu.Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus