Nemocenská dávka

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako sa v mojom prípade bude rátať nemocenská dávka.
Od 1.2.2018 do 31.12.2018 som pracoval ako prevádzkový manažér no k 31.12.2018 majiteľ zrušil pracovné miesto a ukončil so mnou pracovný pomer. Môj hrubý príjem bol 1750 €. No vzhľadom na môj zdravotný stav som bol od 3.1.2019 PN do 31.1.2019 teda využil som aj právo ochrannej doby. Od 1.2.2019 som sa zamestnal a moj hrubý príjem je momentálne 950€. Nakoľko som u zamestnávateľa krátko a v 3 mesačnej skúšobnej dobe som sa dozvedel že mu prekážajú moje zdravotné problémy na ktoré bol upozornený a chce so mnou rozviazat pracovný pomer v súlade zo zákonníkom práce a využiť teda 3 mesačnú skúšobnú dobu. Viem že mám pravo ísť opäť na PN ale chcel by som vedieť z ktorého príjmu mi bude rátaná nemocenská ak medzi dvomi zamestnávateľmi bola mesačná PN a u druhého som pracoval doteraz len 31 dní. Teda bude sa mi rátať nemocenská dávka z platu posledného zamestnávateľa? Ďakujem za skorú odpoveď.

S pozdravom
Urbanic

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus