Nesuhlas s vypisom z ROEP - ako postupovat ?

Nedavno sme dostali vypis z ROEP, ktory len potvrdil aktualny stav vlastnictva ornej pody z katastralneho registra, s ktorym sme nesuhlasili a nesuhlasime.

V com spociva problem. Stary otec sa prestahoval z madarska a dostal podu vo vymere 2.89Ha. Po jeho smrti tuto podu zdedil otec a stryko (mame k tomu rozhodnutie o dedicstve ) kde su uvedene vsetky parcely a aj ich podiel.

Nasledne zomrel otec aj stryko vsetku zem zdedil brat. Z povodnych 2.8 ha vsak aktualne ma brat na LV len asi 0.9 ha

Cast pozemkov otec este pocas svojho zivota prenajal jednemu druzstvu, a dostaval aj najomne. Po jeho smrti uz brat nema ziaden doklad o vlastnictve tejto pody.

Neviem ako je mozne, ze kataster zmeni vlastnikov parciel a ti, co tam povodne mali vlastnicky podiel zmizli z LV k danym parcelam. Tento problem sa uz taha niekolko rokov. Brat poslal ziadost na ROEP s vymenovanim vsetkych parciel aj s podielom. Dostal vsak vypis, ktori nic podstatne nezmenil a navyse so ziadostou o zaplatenie poplatkov.

Ako docielit, aby sa ta zmiznuta poda opat dostala na LV brata ? Mne osobne to pripada ako kradez alebo podvod na katastralnom urade.

Na stranke KaPor som si vyhladal informacie o sucasnom stave. Zistil som zvlastne veci, na niektorych LV figuruju ako vlastnici ornej pody este aj stara mama, ktore zdedil otec a po nom brat a rovnako aj stryko, ktore dedil brat. Spolu stara mama a stryko maju na LV podu vo vymere 0.6 ha. Na niektorych LV je to spravne - v sulade s dedicskym konanim. na niektorych LV su ine podiely starej mamy, ako boli uvedene v dedicskom konani a na niektorych LV vobec nezapisali podiel dedica (brata) podla dedicskeho konania a predchadzajuci vlastnici (otec, stryko) odtial zmizli (asi 1.5ha)

LuboZ sa opýtal/a 21.4. 2013 o 20:04 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus