Nevysporiadaný pozemok pod domom

Dobrý deň.

Potrebujeme súrne poradiť. Mamina vlastní dom 40ročný a chce nám ho darovať. My sme ho chceli rekonštruovať pretože to už potrebujeme a chceli sme brať hypotéku. Lenže znalec nám povedal že je to nevysporiadaný pozemok tak nám hypotéku nedajú. Pozemok pod domom je totiž z jednej časti náš a z druhej časti doň zasahujú 2 pozemky patriace štátu. Písali sme už 2x na obvodný úrad do Trenčína keď sme z Trenčianskeho kraja no nikto sa nám neozval...Chceli sme to vysporiadať lebo inak sa nepohneme.Čo máme robiť ked to nikto nechce s nami riešiť.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus