Oplatí sa mi prihlásiť na DNP ?

P. Navratilova prestudovala som si odpovede, ale sa chcem uistit. V novenbri 2011 som zrusila zivnost v zahranici, som momentalne nezamestnana, nepoistena a stale zijem v zahranici. V roku 2012 planujem otehotniet. Ak sa prihlasim na DNP do 31.1. 2012 budem platit toto DNP podla stareho rezimu cca 50 €/mesacne po dobu 270 dni, s tym ze budem pocas tychto 270 dni musiet otehotniet, aby mi vznikol narok na poberanie max. sumy materskej? Mam stale moznost DNP napriek tomu ze zijem v zahranici EU, kde som nemocensky nepoistena? Ako je to so zdravotnym poistenim, musim byt poistena tu, ci staci ak som v zahranici? Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus