platby do FÚO nebytových priestorov

Naše spoločenstvo vzniklo 1.6.2013 a potrebujem doriešiť NP - platby do FÚO . Doterajší správca neriešil platby NP. Jedná sa o obchodné priestory pod našim obytným domom. Vlastníci bytov a NP si navýšili platby do FÚO nakoľko prebieha rekonštrukcia a zateplenie obytného domu . Na zhromaždení sa odsúhlasilo navýšenie na 0,70€ na m2. Avšak podľa novelizovaného zakona o spoločenstvách č. 182/1993 Z. z. sa uvádzujú platby podľa veľkosti spoluvlastníckeho podielu. Mám dotaz , ako to vypočítať ak máme spoluvlastnícky podiel 3626 a podlahové plochy bytov a NP majú dokopy 3626m2. T.j. namáme žiadne priľahlé pozemky .Príklad - máme obchod s výmerov 200m2. Majiteľ by podľa m2 mal platiť 140€. Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus