Poberanie materskeho otcom-dolozenie dokladov v Soc.poistovni

Dobrý deň, manžel podal žiadosť o materské v SP,dolozil rodný list,dohodu o prevzatí dieťaťa do starostlivosti a tiež potvrdenie z UPSVaR,že som požiadala o odňatie RP, ktorý mi bol doteraz vyplácaný. Pani v SP žiadala predložiť aj potvrdenie z UPSVAR,že aj on nepoberal RP. Podľa mňa je to zbytočné,ak na mojom potvrdení je uvedené,že mi bol vyplácaný a požiadala som o odňatie RP. UPSVAR predsa nemôže vyplácať obom rodičom RP.Maju právo to žiadať? Žiadnu takú info som na stránke SP nenašla. Je tam uvedené,že je potrebné doložiť,že matka nepoberá RP. Ďakujem za radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete vycestovať za prácou do EÚ? Informujte sa o sociálnom poistení
Ste zamestnanec, živnostník alebo inak podnikáte ako samostatne zárobkovo činná osoba? Ak si počas leta chcete zarobiť v niektorej z krajín Európskej únie, nemali by ste podceniť svoje povinnosti v oblasti sociálneho zabezpečenia.
Majetok rozháda rodinu, urobte závet
Vaša posledná vôľa môže podmienky dedenia upraviť presne tak, ako si želáte. Vyhnete sa prípadným sporom.
Zákonných dedičov možno závetom vylúčiť, okrem detí
Na podmienky uvedené v testamente sa neprihliada. Dediča v ničom nemôžete obmedziť.
Manželia spíšu testament osobitne
Či už žijete v manželskom zväzku, ste rozvedený alebo bezdetný, každá životná situácia má svoje špecifiká, ktoré sa prejavujú aj pri spisovaní závetu. Pozrite sa, ako si zariadiť svoju pozostalosť, keď máte nevlastné deti či žijete s manželom odlúčene.
Osobné údaje prejdú revolúciou
Slovenským firmám zavedie vznikajúca legislatíva nové povinnosti a hrozby vysokej pokuty.