Poberanie materskeho otcom-dolozenie dokladov v Soc.poistovni

Dobrý deň, manžel podal žiadosť o materské v SP,dolozil rodný list,dohodu o prevzatí dieťaťa do starostlivosti a tiež potvrdenie z UPSVaR,že som požiadala o odňatie RP, ktorý mi bol doteraz vyplácaný. Pani v SP žiadala predložiť aj potvrdenie z UPSVAR,že aj on nepoberal RP. Podľa mňa je to zbytočné,ak na mojom potvrdení je uvedené,že mi bol vyplácaný a požiadala som o odňatie RP. UPSVAR predsa nemôže vyplácať obom rodičom RP.Maju právo to žiadať? Žiadnu takú info som na stránke SP nenašla. Je tam uvedené,že je potrebné doložiť,že matka nepoberá RP. Ďakujem za radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.