Poberanie materskeho otcom-dolozenie dokladov v Soc.poistovni

Dobrý deň, manžel podal žiadosť o materské v SP,dolozil rodný list,dohodu o prevzatí dieťaťa do starostlivosti a tiež potvrdenie z UPSVaR,že som požiadala o odňatie RP, ktorý mi bol doteraz vyplácaný. Pani v SP žiadala predložiť aj potvrdenie z UPSVAR,že aj on nepoberal RP. Podľa mňa je to zbytočné,ak na mojom potvrdení je uvedené,že mi bol vyplácaný a požiadala som o odňatie RP. UPSVAR predsa nemôže vyplácať obom rodičom RP.Maju právo to žiadať? Žiadnu takú info som na stránke SP nenašla. Je tam uvedené,že je potrebné doložiť,že matka nepoberá RP. Ďakujem za radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.
Penzisti, šetrite na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.