podmienka 270 dní pre nárok na materské

Dobrý deň,
prosím Vás o odpoveď k mojej otázke. V súčasnosti mám dvoch zamestnávateľov a som tehotná, termín pôrodu 15.9.2017.
Prvé zamestnanie trvá od 01.11.2014, druhé zamestnanie od 13.12.2016. Nárok na materské si chcem uplatniť len z toho druhého zamestnania, kde podmienku 270 dní spĺňam len v ideálnom prípade, tj. v prípade pôrodu v stanovenom termíne. Je možné kvôli bezproblémovému splneniu podmienky 270 dní ukončiť prvé zamestnanie napr. k 30.4.2017 a opätovne uzatvoriť pracovný pomer u tohto istého zamestnávateľa od 01.05.2017? Bude sa toto považovať za ukončenie nemocenského poistenia a započíta sa mi doba tohto ukončeného poistenia do doby 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch pred pôrodom pre nárok na materské z druhého zamestnania?
Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Do koľkých dní môžete vrátiť tovar do obchodu
Namiesto radosti pociťujete z nákupu sklamanie a mrzia vás minuté peniaze? Nepremeškajte možnosť na bezdôvodné vrátenie tovaru.
Pri sceľovaní o svoju pôdu neprídete
Obava, že pri sceľovaní pozemkov môžu vlastníci o ne prísť, sa podľa advokáta Dušana Tomka z DT Legal nepotvrdzuje. Naopak, zlučovanie parciel do funkčných celkov zlepšuje ich využitie. Aby sa pri sceľovaní predišlo nedorozumeniam, Tomka majiteľom odporúča, aby pri sceľovaní preberali úradné zásielky, pozorne ich čítali a sledovali oznámenia na úradných tabuliach.
Zarábajte viac a pracujte menej. Toto sú TOP ponuky na skrátený úväzok
Pozrite si prehľad aktuálne voľných pracovných miest na kratší pracovný čas ktorý sme pripravili v spolupráci s portálom istp.sk.
Čo vám firma dáva okrem platu? Pozrite si najobľúbenejšie benefity
Prilepšenie k platu ponúka v súčasnosti rekordný počet firiem. Trendom v najlepších podnikoch je poskytnúť ľuďom aj viac voľna a relaxu.