podmienka 270 dní pre nárok na materské

Dobrý deň,
prosím Vás o odpoveď k mojej otázke. V súčasnosti mám dvoch zamestnávateľov a som tehotná, termín pôrodu 15.9.2017.
Prvé zamestnanie trvá od 01.11.2014, druhé zamestnanie od 13.12.2016. Nárok na materské si chcem uplatniť len z toho druhého zamestnania, kde podmienku 270 dní spĺňam len v ideálnom prípade, tj. v prípade pôrodu v stanovenom termíne. Je možné kvôli bezproblémovému splneniu podmienky 270 dní ukončiť prvé zamestnanie napr. k 30.4.2017 a opätovne uzatvoriť pracovný pomer u tohto istého zamestnávateľa od 01.05.2017? Bude sa toto považovať za ukončenie nemocenského poistenia a započíta sa mi doba tohto ukončeného poistenia do doby 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch pred pôrodom pre nárok na materské z druhého zamestnania?
Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.