podmienka 270 dní pre nárok na materské

Dobrý deň,
prosím Vás o odpoveď k mojej otázke. V súčasnosti mám dvoch zamestnávateľov a som tehotná, termín pôrodu 15.9.2017.
Prvé zamestnanie trvá od 01.11.2014, druhé zamestnanie od 13.12.2016. Nárok na materské si chcem uplatniť len z toho druhého zamestnania, kde podmienku 270 dní spĺňam len v ideálnom prípade, tj. v prípade pôrodu v stanovenom termíne. Je možné kvôli bezproblémovému splneniu podmienky 270 dní ukončiť prvé zamestnanie napr. k 30.4.2017 a opätovne uzatvoriť pracovný pomer u tohto istého zamestnávateľa od 01.05.2017? Bude sa toto považovať za ukončenie nemocenského poistenia a započíta sa mi doba tohto ukončeného poistenia do doby 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch pred pôrodom pre nárok na materské z druhého zamestnania?
Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viete, či váš dedo vlastnil les? Čo ak ste ho zdedili? Nenechajte ho štátu
Overiť si, či vám v katastri nepatrí nejaký les, je jednoduché. Keď ho vlastníte, môžete na ňom aj zarobiť. Ako na to, povieme vám v pondelkovej prílohe HN.
Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.