Podpísaná pracovná zmluva / nenastúpim

Pri hľadaní práce som sa ocitol v situácií, kedy som sa s budúcim zamestnávateľom (ďalej len Zamestnávateľ 1 ) dohodol na nástupe od 1.10.2016. Zmluva je na dobu neurčitú a bez skúšobnej doby. (Zmluvu som ešte nepodpísal, ale z emailovej komunikácie je jasné, že som ponuku akceptoval.)

Medzičasom som ale dostal ponuku od druhého zamestnávateľa (Zamestnávateľ 2 ) s možnosťou nástupu júl 2016 (zmluva so skúšobnou dobou).

V júli nastúpim k Zamestnávateľovi 2. V prípade, že sa v skúšobnej dobe rozhodnem ostať u Zamestnávateľa 2, chcem odstúpiť od zmluvy so Zamestnávateľom 1.

Ak to so Zamestnávateľom 2 do septembra nevyjde, nastúpim k Zamestnávateľovi 1 = ZADNĚ DVIERKA

Princíp zadných dvierok nieje v tomto prípade celkom z mojej strany fair play, ale...
Rád by som sa však vyhol zbytočným sporom.

Preto hľadám odpovede na otázky:

Ako postupovať pri vypovedaní/odstúpení od pracovnej zmluvy (na dobu neurčitú bez skúšobnej doby) ešte pred dohodnutým dňom nástupu? (zmluvu som ešte nepodpísal, ale z komunikácie je zrejme, že som ju akceptoval)

Môže si Zamestnávateľ 1 uplatňovať náhradu škody, resp. iné plnenia v prípade, že teraz s ním podpíšem pracovnú zmluvu (na dobu neurčitú, bez skúšobnej doby), ale v deň nástupu 1.10.2016 nenastúpim, o čom ho budem informovať vopred, resp. že podpísanie zmluvy odložíme na deň nástupu, ale medzi tým v mesiaci september, ho budem informovať, že nenastúpim, že som sa rozhodol inak?

Vopred ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus