potrebovala by som poradiť s predbežným opatrením

Dobrý deň,
môj bývalý partner a otec mojich detí s nami nežije v spol.domácnosti kôli alkoholu. Momentálne prebieha konanie vo veci určenia práv a povinností voči maloletým (4r a 7r). 7r je sudom zverená do mojej starostlivosti a je je určená výška výživného. Podala som ale o zvýšenie a tiež úpravu na mladšie dieťa. Pred dvomi týždňami mi dcéra priniesla domov telefón od bývalého, kde som nasla komunikáciu o nákupe drôg. Nakoľko bývalý so mnou nekomunikuje a všemožnými prostriedkami ma očierňuje v očiach rodiny, je ku mne agresívny a deti ( hlavne 4r syna) proti mne manipuluje keď trávia deti čas s ním, chcem podať predbežné opatrenie na zverenie dieťaťa do mojej starostlivosti. Bývalý sa so mnou nebaví, pri preberaní detí mi na moje otázky neodpovedá a ja mám obavu o deti, kedže ma ani neinformuje kde su, kam pojdu a počas dna mi neberie ani telefón. Dcéra mi dokonca tvrdí, že ocko ju bije. vôbec neviem ako mám postupovať, napriek tomu že vo zvýšenej miere pije, fajčí a teraz viem že droguje, tiež hrá automaty mu deti dávam a v stretávaní s nimi mu nebránim. Ale kedže sa mi vyhráža, že mi deti domov nebude nosiť, lebo aj on je otec, chcela by som pre klud mna a mojich detí, nakolko dcera k nemu chodiť na noc nechce podať predbežné opatrenie. Syn má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Prípadne ak by ste mi vedeli kam sa má obrátiť, Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus