Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti a ďalších údajoch podľa § 39

Dobrý deň,

k 31.03. 2016 som ukončila pracovný pomer (pozícia sestry ako zamestnanca) u praktického lekára, ktorý má zriadenú s.r.o. Pri ukončení práce som obdržala aj Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby, kde účtovníčka uviedla, že dané tlačivo vyplnila 01.04.2016.
01.04.2016 som nastúpila do nového pracovného pomeru v Nemocnici s Poliklinikou (pozícia sestra), kde pracujem doposiaľ. Na mzdovej učtárni som chcela odovzdať Tlačivo o zdaniteľných príjmoch už pri podpisovaní pracovnej zmluvy, ale účtovníčka v NsP mi povedala, že to má čas a že s tým mám prísť až po Novom Roku.
T.č. som jej chcela doručiť dané tlačivo, avšak telefonicky mi oznámila, že ona potrebuje nové, nakoľko sa menili tlačivá na Potvrdenie o príjmoch a že účtovníčka u predchádzajúceho zamestnávateľa mi ho
nemala dávať pri ukončení pracovného pomeru u nich, ale až teraz a že potrebuje nejaké nové (vraj zmenené) tlačivo.
Kontaktovala som účtovníčku predchádzajúceho zamestnávateľa - prakt. lekára, ktorá mi zas oznámila, že nové Tlačivo nie je a že ona postupovala správne, keď mi Potvrdenie o príjmoch vystavila hneď po skončení pracovného pomeru k 31.03.2016.
Preto prosím o Vašu radu, či môžem odovzdať v mzdovej učtárni Tlačivo o príjmoch za obdobie január až marec 2016 s dátumom spracovania 01.04.2016 alebo má pravdu účtovnička nového zamestnávateľa, že 1.) došlo k zmene tlačív a 2.) na tlačive nesmie byť dátum spracovania 01.04.2016.

Ďakujem veľmi pekne za informáciu a prajem pekný deň

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus