Práva nájomníka zapísaného v dodatku

Dobrý deň v auguste sme s priateľkou uzarvorili nájomnú zmluvu na dobu určitú.. zmluva je písaná na jej meno pričom ja som bol dopísaný v dodatku ako spolubývajúci.. teraz po troch mesiacoch sa priateľka, už bývalá, rozhodla zmluvu odstúpiť, čím porušila zmluvné podmienky a prenajímateľ žiada zrušenie zmluvy aj so mnou pričom ja som žiaden bod v zmluve neporušil a chcem zotrvať v byte naďalej.. jedná sa o to že vystavenim novej zmluvy si narokuje znova na depozit plus nájomné za mesiac dopredu v plnej výške.. môžem sa proti tomu nejakým spôsobom ohradiť keďže ja som žiadnu zmluvu neporušil a nechcem znovu platiť depozit? Len chcem pokračovať ďalej v nájme s tým že budem uhrádzať už nie 50% ale plnú výšku nájomného.. ešte otázka ak majiteľ zruší zmluvu a nedohodneme sa, aký čas mi je povinný poskytnúť na vystahovanie sa a nájdenie si náhradného bývania? Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.