Pravo na prerokovanie veci

Na zaklade exekucneho titulu bola voci mne vedena exekucia. Po obdrzani oznamenia o zacati exekucie som v lehote do troch dni podal namietku proti trovam exekucie a zaroven som na ucet exekutora poslal vymahanu sumu v plnosti. Exekutor moju namietku poslal na rozhodnutie prislusnemu sudu a zaroven na tento sud poslal svoje vyjadrenie k mojej namietke a zaroven vratil poverenie na vykonanie exekucie, kedze vymahana ciastka bola vymozena. Po uplynuti niekolkych rokov som nahliadnutim do exekucneho spisu zistil, ze sud vo veci mojej namietky nerozhodol, spis sa nachadzal v archive a tak som podal predsedovi sudu staznost na prietahy v sudnom konani a ziadal som, aby vo veci sud konal. Moju staznost predseda sudu zamietol a napisal, ze sud konat vo veci nebude z dovodu, ze exekucia je ukoncena.
Mam narok na to, aby o mojej veci (o namietke voci trovam exekucie) rozhodol statny organ? Aky iny organ, ako sud o tom ma rozhodnut? Ak o tom ma rozhodnut sud, ako ho k tomu donutit, ak to odmieta? Je nejaka casova lehota na to, aby som sa svojho prava na rozhodnutie sudu mohol domahat?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus