Prečo bol odmietnutý zápis do OR SR?

Dňa 14.01.11 sme na podali návrh na zápis spoločnosti s r.o. do Obchodného registra. Neskôr nám bolo doručené oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu z dôvodu, že listina, ktorou sa preukazujú podnikateľské oprávnenia na vykonávanie činnosti, ktoré sa majú do OR zapísať ako predmet podnikania (osvedčenie o živnostenskom oprávnení) musí obsahovať doložku právoplatnosti. Na konzultácii na živnostenskom úrade nám bolo povedané, že doložka právoplatnosti sa na osvedčenie o živnostenskom oprávnení od 01.06.2010 nevyznačuje, pretože sa nejedná o rozhodnutie voči ktorému je možné sa odvolať. Jedná sa teda o chybné posúdenie okresným súdom? Ako máme správne postupovať pri zasielaní námietok na okresný súd? Je možné odvolať sa na konkrétny zákon?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus