Prečo je "centrum životných záujmov" v neprospech žiadateľov o nezamestnanecké?

Dobry den, chcel by som poprosit o vyjadrenie k: "nariadeniu EP 883/2004 a predpisu nariadenia EU c. 987/2009". Na zaklade tohoto nariadenia, ktore nadobudlo platnost v maji 2010 Socialna poistovna zamieta vsetky ziadosti o podporu v nezamestnanosti slovenskym obcanom pri navrate zo zahranicia, aj ked splnaju podmienky naroku na podporu v nezamestnanosti (odpracovane roky atd...). Toto nariadenie vymedzuje jeden pojem a to "centrum zaujmov", ktoreho vyznam sa prislusnymi uradmi da vylozit akokolvek a ocividne v neprospech ziadatelov.

Je to naozaj smiesne a zarazajuce, ze nariadenie, ktore malo ulahcit pohyb pracujucich obcanov v ramci EU tento ciel vobec nenaplna, ale vytvara skupinu obcanov, ktori sa stavaju vo svojej rodnej krajine vyslovene "odsunutymi" na okraj a odkazani na rozhodnutia uradnikov, ktori sa sami nevedia zorientovat vo svojich nezmyslene formulovanych zakonoch a predpisoch.

Sucasna vlada a najma pani premierka, sa velmi stavia za navrat mladych vzdelanych ludi a mladych rodin zo zahranicia, ale realita je taka, ze vdaka vyssie spomenutym nariadeniam, sa tento navrat stava naozaj neprijemnym prekvapenim.

K tejto teme je rozvinuta sirsia debata na: http://moje.hnonline.sk/node/3703

Poprosim o Vase vyjadrenie a dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus