Prečo ZP nevymáha nedoplatok zdravotného poistenia od zamestnávateľa?

Dobrý deň, pred dvomi rokmi som pracoval vo firme ktorá za mňa zabudla odviesť zdravotné poistenie za v sume cca. 40 euro. Zo zdravotnej poisťovne som bol kontaktovaný a informovaný o nedoplatku, ale nakoľko to bol nedoplatok môjho zamestnávateľa oznámil som to zdravotnej poistovni a takisto aj môjmu zamestnávateľovi. Dnes po dvoch rokoch bola voči mne na základe tohoto nedoplatku začatá exekúcia spoločnosťou, ktorej zdravotná poisťovňa pohľadávku postúpila. Moja otázka teda je či je vôbec právne v poriadku, že exekúcia bola začatá voči mne a nie môjmu zamestnávateľovi, ktorý si neodviedol z mojej mzdy to čo mal?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus