Predaj auta v roku 2015

Dobrý deň

V prípade ak manžel je SZČO a vlasní auto zaradené v obchodnom majetku ktoré mieni predať manželke, za symbolickú cenu 1000, EUR.
Auto bude predané a prevedené na základe Kúpno-predajnej zmluvy ešte v marci roku 2015.
Chcem sa spýtať, ak by to auto znovu predala, ale už manželka, teda fyzická osoba, ešte v tom istom roku, to j. do konca roku 2015 v tom prípade by platila daň z predaja nehnuteľných vecí, či platí nasledovné:
"Zákon o dani z príjmov v ustanovení § 9 zákona o dani z príjmov vymedzuje podmienky, ktoré musia byť splnené pre oslobodenie príjmu z predaja hnuteľných vecí.

Od dane je oslobodený príjem z predaja hnuteľnej veci nezaradenej v obchodnom majetku bez ohľadu na dĺžku doby vlastníctva.
Ak je príjem z predaja hnuteľných vecí oslobodený od dane, daňovník takýto príjem v daňovom priznaní neuvádza a z tohto titulu daňové priznanie ani nepodáva.? "

Z odpoveď vopred ďakujem

S pozdravom

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus