Predaj nehnuteľnosti. Čo si môžem uplatniť ako výdavok?

Dobry den.Koncom roka 2011 v oktobri, sme predali nehnutelnost ktorej prijem podlieha dani z prijmov. Z dovodu ocenenia nehnutelnosti, kedze bola ziskana darovacou zmluvou sme dali vypracovat znalecky posudok. V nom su uvedene dve sumy - jedna je cca 32650 a druha zaokruhlena 32700€. Ktoru si mozeme uplatnit ako vydavok? Znalecky posudok bol vypracovany dodatocne z dovodu vypocitania dane v roku 2012. Je poplatok za znalca zaplateny v roku 2012 odpocitatelnym vydavkom pri vyplnovani danoveho priznania za rok 2011? Moze sa zahrnut do nakladov? V roku 2009 prebehla na byte rekonstrukcia, mame doklad o zaplateni faktury za zaluzie a sietky na okna. Vsetky ostatne doklady ma bytove druzstvo ktore zabezpecovalo rekonstrukciu a rozhodli sme sa, ze nebudeme tieto naklady vdaka vybavovackam od bytoveho druzstva pozadovat. Chceli by sme si vsak uplatnit fakturu za sietky na okna a zaluzie z roku 2009. Je to mozne? Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus