Predbezna dohoda o poskytnuti prace

Chcel by som sa opytat ci by ste mi vedeli poradit. Bol som zamestnany a mestsky urad mi ponukol pracu na opatrovanie ludi v nasom meste od 1.2.2017 na com sme sa predbezne dohodli. Takze v doterajsom zamestnani som musel dat mesiac vopred vypoved a pracovat este v ramci vypovednej doby. Ale mestsky urad s ktorym som bol dohodnuty osobne a prislubili mi pracu od daneho terminu asi nebude schopny mi danu pracu dat. Existuje nejaky zakon ktory by danu skodu vynahradil alebo su mi povinni ludia na mestskom urade nahradit alebo zabezpecit inu pracu v ramci nejakeho paragrafu v zakonniku prace aj ked nic neni podpisane a prebehlo len osobne stretnutie a dohoda o cinnosti prace aj nastupu?

Za odpovede vopred dakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus