Preklenutie obdobia 3 mes. medzi rodičovskou a materskou dovolenkou

Dobrý deň,

manželke končí 1.7.2017 rodičovská dovolenka v poradí už s 2. dieťaťom (v rámci bežného "reťazového pôrodu" MD - RD - MD -RD) a teda je doma od Júla 2012. Od roku 2010 má riadny prac. pomer na dobu neurčitú a teda mala by nastúpiť do zamestnania.
Je však tehotná (na materskú by mala opäť nastúpiť na konci Septembra 2017) pričom v lete budeme mať doma 2 deti o ktoré sa treba postarať... Zamýšľame sa preto nad spôsobom ako preklenúť tieto 3 mesiace tak aby mohla manželka zostať doma a v októbri mohla nastúpiť na materskú a poberať materské vo výške podľa posledného platu.
Na úrade práce nám odporúčali "dohodnúť sa s lekárom na rizikovom tehotenstve" - ide však leto a deťom sa treba venovať preto nie je reálne aby manželka bola 3 mesiace PN.

Chcem Vás preto poprosiť o radu či existuje nejaká možnosť/návrh ktorý môže predložiť zamestnávateľovi a ktorý by riešil túto situáciu..?

- uvažovali nad možnosťou neplateného voľa u zamestnávateľa (tak aby nemal náklady) a súčasného druhého zamestnania (s minimálnymi odvodmi) v rámci mojej firmy (tak aby zostala poistená v čase pôrodu) - zaujímalo by ma ako by sa v tomto prípade vypočítalo materské?

- tiež sme zvažovali nastúpenie do zamestnania a následné rozviazanie pomeru dohodou - bude v tomto prípade platiť ochranná doba pre tehotnú? a z čoho sa vypočíta materské?

Privítame aj akúkoľvek inú radu/možnosť podľa vašich skúseností.

Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Do koľkých dní môžete vrátiť tovar do obchodu
Namiesto radosti pociťujete z nákupu sklamanie a mrzia vás minuté peniaze? Nepremeškajte možnosť na bezdôvodné vrátenie tovaru.
Pri sceľovaní o svoju pôdu neprídete
Obava, že pri sceľovaní pozemkov môžu vlastníci o ne prísť, sa podľa advokáta Dušana Tomka z DT Legal nepotvrdzuje. Naopak, zlučovanie parciel do funkčných celkov zlepšuje ich využitie. Aby sa pri sceľovaní predišlo nedorozumeniam, Tomka majiteľom odporúča, aby pri sceľovaní preberali úradné zásielky, pozorne ich čítali a sledovali oznámenia na úradných tabuliach.
Zarábajte viac a pracujte menej. Toto sú TOP ponuky na skrátený úväzok
Pozrite si prehľad aktuálne voľných pracovných miest na kratší pracovný čas ktorý sme pripravili v spolupráci s portálom istp.sk.
Čo vám firma dáva okrem platu? Pozrite si najobľúbenejšie benefity
Prilepšenie k platu ponúka v súčasnosti rekordný počet firiem. Trendom v najlepších podnikoch je poskytnúť ľuďom aj viac voľna a relaxu.