Preklenutie obdobia 3 mes. medzi rodičovskou a materskou dovolenkou

Dobrý deň,

manželke končí 1.7.2017 rodičovská dovolenka v poradí už s 2. dieťaťom (v rámci bežného "reťazového pôrodu" MD - RD - MD -RD) a teda je doma od Júla 2012. Od roku 2010 má riadny prac. pomer na dobu neurčitú a teda mala by nastúpiť do zamestnania.
Je však tehotná (na materskú by mala opäť nastúpiť na konci Septembra 2017) pričom v lete budeme mať doma 2 deti o ktoré sa treba postarať... Zamýšľame sa preto nad spôsobom ako preklenúť tieto 3 mesiace tak aby mohla manželka zostať doma a v októbri mohla nastúpiť na materskú a poberať materské vo výške podľa posledného platu.
Na úrade práce nám odporúčali "dohodnúť sa s lekárom na rizikovom tehotenstve" - ide však leto a deťom sa treba venovať preto nie je reálne aby manželka bola 3 mesiace PN.

Chcem Vás preto poprosiť o radu či existuje nejaká možnosť/návrh ktorý môže predložiť zamestnávateľovi a ktorý by riešil túto situáciu..?

- uvažovali nad možnosťou neplateného voľa u zamestnávateľa (tak aby nemal náklady) a súčasného druhého zamestnania (s minimálnymi odvodmi) v rámci mojej firmy (tak aby zostala poistená v čase pôrodu) - zaujímalo by ma ako by sa v tomto prípade vypočítalo materské?

- tiež sme zvažovali nastúpenie do zamestnania a následné rozviazanie pomeru dohodou - bude v tomto prípade platiť ochranná doba pre tehotnú? a z čoho sa vypočíta materské?

Privítame aj akúkoľvek inú radu/možnosť podľa vašich skúseností.

Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.