Preklenutie obdobia 3 mes. medzi rodičovskou a materskou dovolenkou

Dobrý deň,

manželke končí 1.7.2017 rodičovská dovolenka v poradí už s 2. dieťaťom (v rámci bežného "reťazového pôrodu" MD - RD - MD -RD) a teda je doma od Júla 2012. Od roku 2010 má riadny prac. pomer na dobu neurčitú a teda mala by nastúpiť do zamestnania.
Je však tehotná (na materskú by mala opäť nastúpiť na konci Septembra 2017) pričom v lete budeme mať doma 2 deti o ktoré sa treba postarať... Zamýšľame sa preto nad spôsobom ako preklenúť tieto 3 mesiace tak aby mohla manželka zostať doma a v októbri mohla nastúpiť na materskú a poberať materské vo výške podľa posledného platu.
Na úrade práce nám odporúčali "dohodnúť sa s lekárom na rizikovom tehotenstve" - ide však leto a deťom sa treba venovať preto nie je reálne aby manželka bola 3 mesiace PN.

Chcem Vás preto poprosiť o radu či existuje nejaká možnosť/návrh ktorý môže predložiť zamestnávateľovi a ktorý by riešil túto situáciu..?

- uvažovali nad možnosťou neplateného voľa u zamestnávateľa (tak aby nemal náklady) a súčasného druhého zamestnania (s minimálnymi odvodmi) v rámci mojej firmy (tak aby zostala poistená v čase pôrodu) - zaujímalo by ma ako by sa v tomto prípade vypočítalo materské?

- tiež sme zvažovali nastúpenie do zamestnania a následné rozviazanie pomeru dohodou - bude v tomto prípade platiť ochranná doba pre tehotnú? a z čoho sa vypočíta materské?

Privítame aj akúkoľvek inú radu/možnosť podľa vašich skúseností.

Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.
Penzisti, šetrite na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.