Preklenutie obdobia 3 mes. medzi rodičovskou a materskou dovolenkou

Dobrý deň,

manželke končí 1.7.2017 rodičovská dovolenka v poradí už s 2. dieťaťom (v rámci bežného "reťazového pôrodu" MD - RD - MD -RD) a teda je doma od Júla 2012. Od roku 2010 má riadny prac. pomer na dobu neurčitú a teda mala by nastúpiť do zamestnania.
Je však tehotná (na materskú by mala opäť nastúpiť na konci Septembra 2017) pričom v lete budeme mať doma 2 deti o ktoré sa treba postarať... Zamýšľame sa preto nad spôsobom ako preklenúť tieto 3 mesiace tak aby mohla manželka zostať doma a v októbri mohla nastúpiť na materskú a poberať materské vo výške podľa posledného platu.
Na úrade práce nám odporúčali "dohodnúť sa s lekárom na rizikovom tehotenstve" - ide však leto a deťom sa treba venovať preto nie je reálne aby manželka bola 3 mesiace PN.

Chcem Vás preto poprosiť o radu či existuje nejaká možnosť/návrh ktorý môže predložiť zamestnávateľovi a ktorý by riešil túto situáciu..?

- uvažovali nad možnosťou neplateného voľa u zamestnávateľa (tak aby nemal náklady) a súčasného druhého zamestnania (s minimálnymi odvodmi) v rámci mojej firmy (tak aby zostala poistená v čase pôrodu) - zaujímalo by ma ako by sa v tomto prípade vypočítalo materské?

- tiež sme zvažovali nastúpenie do zamestnania a následné rozviazanie pomeru dohodou - bude v tomto prípade platiť ochranná doba pre tehotnú? a z čoho sa vypočíta materské?

Privítame aj akúkoľvek inú radu/možnosť podľa vašich skúseností.

Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete vycestovať za prácou do EÚ? Informujte sa o sociálnom poistení
Ste zamestnanec, živnostník alebo inak podnikáte ako samostatne zárobkovo činná osoba? Ak si počas leta chcete zarobiť v niektorej z krajín Európskej únie, nemali by ste podceniť svoje povinnosti v oblasti sociálneho zabezpečenia.
Majetok rozháda rodinu, urobte závet
Vaša posledná vôľa môže podmienky dedenia upraviť presne tak, ako si želáte. Vyhnete sa prípadným sporom.
Zákonných dedičov možno závetom vylúčiť, okrem detí
Na podmienky uvedené v testamente sa neprihliada. Dediča v ničom nemôžete obmedziť.
Manželia spíšu testament osobitne
Či už žijete v manželskom zväzku, ste rozvedený alebo bezdetný, každá životná situácia má svoje špecifiká, ktoré sa prejavujú aj pri spisovaní závetu. Pozrite sa, ako si zariadiť svoju pozostalosť, keď máte nevlastné deti či žijete s manželom odlúčene.
Osobné údaje prejdú revolúciou
Slovenským firmám zavedie vznikajúca legislatíva nové povinnosti a hrozby vysokej pokuty.