Prenajímateľ chce dodatočne od nás ťahať peniaze - po odchode z podnájmu

Dobrý deň,
Vyše 2 rokov sme bývali v podnájme. Starý byt vrátane nábytku. Už keď sme tam prišli nábytok aj spotrebiče staré, po pár pouzitiach pokazené, z nábytku odpadavali kúsky... Skrátka naoko pozliepane aby vyzeralo všetko OK, pri bežnom používaní sa začal rozpadavat. Majiteľke sme nič nehlasili- okrem pár veľkých vecí, mysleli sme si ze o tom vie, to by sme jej museli každý deň vyvolávať.
Po 2 rokoch sme odtiaľ odišli, podpísali sme odovzdavaci protokol kde majiteľka podpísala že byt vrátane nábytku je v poriadku. O pár dní na to volala že byt bola kontrolovať a našla kopu nedostatkov, zničený nábytok, hrdzavé žalúzie a hrdzavy radiátor a zevraj MY sme jej poškodili majetok a chce od nás vymáhať za to peniaze.
Má na to právo? Podotýkam že volala 2-3 dni po tom ako sme jej byt odovzdali.
Ďalšia otazka- môže nás viniť za hrdzu? Veď tá sa hromadí roky a nie ze my ju nejako zámerne sposobime. Sťažuje sa na hrdzu na radiátore vo WC ktorá údajne vznikla preto lebo sme ním v zime nekurili. Ďalej hrdza na chladničke (starej bohviekolko rokov) a na žalúzií!
Da sa voči tomuto nejako rozumne ohradit? Má právo od nás čokoľvek vymáhať? A hlavne ma nám to ako dokázať že sme to spôsobili my?
Ďakujem pekne za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Novinky, na aké si „pôda nepamätá“
Zákony o pôde prechádzajú revolučnými zmenami. Nové pravidlá pribudli pri sceľovaní pozemkov, ale chystajú sa najmä pre nákup poľnohospodárskej pôdy a jej prenájom. Štát si od toho sľubuje zlepšenie ochrany pôdy pred výpredajom cudzincom a jej prístupu pre nových farmárov.
Zmeňte prácu. Pozrite si pracovné ponuky nad 1000 eur
Výrobný pracovník aj obchodný zástupca. Výber miest s dobrým platom je veľký.
Chcete zdravotnú pomôcku? Tu sú rady, ako na to
Mnohé zdravotné pomôcky môžete získať len na lekársky poukaz. Ako sa preplácajú a ako si ich môžete vybaviť, vysvetľuje Slávka Reháková z Ortotického centra v Šamoríne.
Katastrálny zákon chýba. Je to škoda
Mária Frindrichová, predsedníčka Úradu geodézie, kartografie a katastra.
Zákony poškodzujú časť vlastníkov
Táto forma usporiadania pozemkového vlastníctva sa u nás využíva málo. Pomohlo by to však farmárom.