Prenajímateľ chce dodatočne od nás ťahať peniaze - po odchode z podnájmu

Dobrý deň,
Vyše 2 rokov sme bývali v podnájme. Starý byt vrátane nábytku. Už keď sme tam prišli nábytok aj spotrebiče staré, po pár pouzitiach pokazené, z nábytku odpadavali kúsky... Skrátka naoko pozliepane aby vyzeralo všetko OK, pri bežnom používaní sa začal rozpadavat. Majiteľke sme nič nehlasili- okrem pár veľkých vecí, mysleli sme si ze o tom vie, to by sme jej museli každý deň vyvolávať.
Po 2 rokoch sme odtiaľ odišli, podpísali sme odovzdavaci protokol kde majiteľka podpísala že byt vrátane nábytku je v poriadku. O pár dní na to volala že byt bola kontrolovať a našla kopu nedostatkov, zničený nábytok, hrdzavé žalúzie a hrdzavy radiátor a zevraj MY sme jej poškodili majetok a chce od nás vymáhať za to peniaze.
Má na to právo? Podotýkam že volala 2-3 dni po tom ako sme jej byt odovzdali.
Ďalšia otazka- môže nás viniť za hrdzu? Veď tá sa hromadí roky a nie ze my ju nejako zámerne sposobime. Sťažuje sa na hrdzu na radiátore vo WC ktorá údajne vznikla preto lebo sme ním v zime nekurili. Ďalej hrdza na chladničke (starej bohviekolko rokov) a na žalúzií!
Da sa voči tomuto nejako rozumne ohradit? Má právo od nás čokoľvek vymáhať? A hlavne ma nám to ako dokázať že sme to spôsobili my?
Ďakujem pekne za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zmluvu spíšte na mieru s expertom
Kúpna zmluva predstavuje vzájomný záväzok dvoch zmluvných strán – predávajúceho a kupujúceho. Ak je predmetom prevodu nehnuteľnosť, tak dokument musí byť písomný. Čo ešte radia v takýchto prípadoch experti z praxe?
Kúpnu zmluvu spíšte na mieru s expertom
Ak uzatvárate dokument, myslite na to, čo všetko musí obsahovať, aby bola platný. Viac si prečítate 19. septembra v rubrike 20 otázok a odpovedí o kúpnej zmluve.
Týchto desať rád sa držte pri kúpe
MajetokMáte vyhliadnutú nehnuteľnosť? Pozor na prekážky, na ktoré môžete doplatiť, ak sa do kúpy pustíte na vlastnú päsť. Ľubor Mäsiar, riaditeľ spoločnosti Haloreality odporúča niekoľko vecí, na ktoré by ste mali pred kúpou pamätať.
Čo má obsahovať kúpna zmluva
Zmluva je rozsiahlejšia. Uzatvára sa vždy nielen podľa Občianskeho zákonníka, ale aj zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, ktorý určuje ďalšie náležitosti. Ak chýbajú, katastrálny odbor okresného úradu vklad nepovolí až do odstránenia nedostatku.
Dohoda o vine a treste. Kedy možno žiadať o podmienečné prepustenie?
Môže človek, ktorý uzavrie dohodu o vine a treste žiadať, aby ho pustili na podmienku? Odpovedá právnik.