Prenajímateľ chce dodatočne od nás ťahať peniaze - po odchode z podnájmu

Dobrý deň,
Vyše 2 rokov sme bývali v podnájme. Starý byt vrátane nábytku. Už keď sme tam prišli nábytok aj spotrebiče staré, po pár pouzitiach pokazené, z nábytku odpadavali kúsky... Skrátka naoko pozliepane aby vyzeralo všetko OK, pri bežnom používaní sa začal rozpadavat. Majiteľke sme nič nehlasili- okrem pár veľkých vecí, mysleli sme si ze o tom vie, to by sme jej museli každý deň vyvolávať.
Po 2 rokoch sme odtiaľ odišli, podpísali sme odovzdavaci protokol kde majiteľka podpísala že byt vrátane nábytku je v poriadku. O pár dní na to volala že byt bola kontrolovať a našla kopu nedostatkov, zničený nábytok, hrdzavé žalúzie a hrdzavy radiátor a zevraj MY sme jej poškodili majetok a chce od nás vymáhať za to peniaze.
Má na to právo? Podotýkam že volala 2-3 dni po tom ako sme jej byt odovzdali.
Ďalšia otazka- môže nás viniť za hrdzu? Veď tá sa hromadí roky a nie ze my ju nejako zámerne sposobime. Sťažuje sa na hrdzu na radiátore vo WC ktorá údajne vznikla preto lebo sme ním v zime nekurili. Ďalej hrdza na chladničke (starej bohviekolko rokov) a na žalúzií!
Da sa voči tomuto nejako rozumne ohradit? Má právo od nás čokoľvek vymáhať? A hlavne ma nám to ako dokázať že sme to spôsobili my?
Ďakujem pekne za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Bráňte sa šikane od vašich susedov
Rozhádaní susedia, narušené medziľudské vzťahy aj nepokoj v dome. Susedské spory zaťažujú každého obyvateľa paneláka či ulice. Riešte ich s chladnou hlavou. Kedy sa so susedom dohodnúť a ktoré situácie vyústia až do súdu? Praktické prípady opisujú právnici.
Vyberte si z pracovných ponúk vo finančníctve a poisťovníctve
Tu sú nové pracovné ponuky. HN ich pre vás pripravili s internetovým sprievodcom trhu práce– istp.
So susedom sa snažte najprv dohodnúť
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis.
Problémy v paneláku? Právnici radia, čo robiť v prípade uštekaného psa či fajčiaceho suseda
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis. Inokedy sa zasa treba sťažovať. Kedy a ako sa brániť, sa dozviete v stredajšej prílohe HN Expert venovanej susedským sporom.
Dôchodcovia, viete, aký vianočný príspevok dostanete?
V tomto roku sa v decembri znovu vyplácajú vianočné príspevky k dôchodkom, avšak len tým, ktorých suma všetkých vyplácaných dôchodkov k decembrovému výplatnému termínu nepresiahne 547,20 eura.