Preplatenie skodovej udalosti

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. S priatelom pracujeme v zahraničí kde sa nám 1.7.2017 stala škodová udalosť auta. Rozbili nám bočné sklá, ukradli rádio, zničili interiér auta + palubnu dosku a poškodili batériu.Kedže tu polícia k takým prípadom nechodí mali sme si pofotiť auto sami. O pár dní sme mali dohodnutý termín na polícii kde sme spísali zápisnicu. Priatel volal do poisťovne kde máme uzavreté havaríjne poistenie.Pani v telefóne mu povedala aby sme im poslali fotografie škodovej udalosti, zápisnicu z polície plus vyplnili formulár o škodovej udalosti. A že si kľudne môžme dať tu v zahraničí dať auto zpojazniť. Takže sme si tu dali vymeniť sklá a kúpili novú batériu. Všetky potrebné papiere sme poslali a kedže sme v zahraničí tak sme kolonku s názvom slovenského servisu nevyplnili.Keďže sa nič nedialo volali sme do poisťovne viac krát a väčšunou nám nemohli poskytnúť žiadne info až po niekoľkých telefonátoch sme sa dopracovali k e-mailu na likvidatora.Ktorému sme písali a samozrejme neodpisoval. Koncom septembra sme boli týždeň na Slovensku tak sme zašli na pobočku poisťovne. Tam samozrejme nič k tomu nevedeli povedať až po tretej návšteve nám pani ktorá tam pracuje povedala že sme nevyplnili kde budeme auto opravovať. Keďže sme zväčša mimo Slovenska a dohromady sme doma asi mesiac za celý rok tak sme doplnili poisťovni žiadosť o vyplatení škodovej udalosti formou rozpočtu. Znovu sa nikto dlho neozýval tam sme sa dovolali znovu na centrálu.Tam nám povedali že úplne iný likvidátor má našu škodovu udalosť na starosti,keďže nám nemôžu poskytnúť žiadne info tak napíšu nášmu likvidátorovi,aby nás kontaktoval. O pár dní nám prišiel e-mail od likvidátora že poisťovňa zamietla žiadosť o rozpočet , že im máme zaslať faktúry zo slovenského servisu. Keďže sme mimo Slovenska ako som spomínala tak je pre nás nereálne zdokladovať faktúry zo slovenského autoservisu.To som odpísala aj likvidátorovi.A že máme momentálne len dve faktúry a to zo zahraničného servisu za sklá a batériu a zvyšok sme ešte opravovať nedávali, kedže čakáme za poisťovňou. A že si naďalej nástojím na žiadosti o rozpočet. No a dnes 8.11. nám pán likvidátor napísal že poisťovna si trvá na svojom aby sme zdokladovali faktúry zo slovenského autoservisu , že žiadosť o rozpočet je zamietnutá. Čo mi prišlo zaujímavé ,že sme nedostali žiadnu oficiálnu písomnú odpoveď na našu žiadost, len e-mail od likvidátora že nič z toho. Prosím Vás poraďte mi ako máme ďalej postupovať. Keďže nieje pre nás možne dokladovať faktúry zo slovenského servisu a zahraničné faktúry sú pre nich neplatné.Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Bráňte sa šikane od vašich susedov
Rozhádaní susedia, narušené medziľudské vzťahy aj nepokoj v dome. Susedské spory zaťažujú každého obyvateľa paneláka či ulice. Riešte ich s chladnou hlavou. Kedy sa so susedom dohodnúť a ktoré situácie vyústia až do súdu? Praktické prípady opisujú právnici.
Vyberte si z pracovných ponúk istp – z finančníctva a poisťovníctva
Tu sú nové pracovné ponuky. HN ich pre vás pripravili s internetovým sprievodcom trhu práce– istp.
So susedom sa snažte najprv dohodnúť
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis.
Problémy v paneláku? Právnici radia, čo robiť v prípade uštekaného psa či fajčiaceho suseda
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis. Inokedy sa zasa treba sťažovať. Kedy a ako sa brániť, sa dozviete v stredajšej prílohe HN Expert venovanej susedským sporom.
Dôchodcovia, viete, aký vianočný príspevok dostanete?
V tomto roku sa v decembri znovu vyplácajú vianočné príspevky k dôchodkom, avšak len tým, ktorých suma všetkých vyplácaných dôchodkov k decembrovému výplatnému termínu nepresiahne 547,20 eura.