Preradenie zamestnanca na iné pracovisko

Dobrý deň , prosím vás o radu.
Mám taký problém, že môj majster ma preložil vlani v novembri na iné pracovisko ako výpomoc, že tam chýbali prac. sily. Bol som tam do konca januára 2017. Potom som odrobil pol mesiaca na svojom pracovisku, dostal som chrípku a šiel som na PNku. Na PN som bol 3 týždne. Predtým som vyše roka nemaródoval. Počas PN mi majster volal, že mám ísť vo svojom záujme na výberové konanie - do skladu. Volal som z hlavným majstrom a povedal mu, že nechcem meniť pracovisko, a on na to, že keď nechcem ísť do skladu, mám to považovať za bezpredmetné.
Po PN som sa vrátil na svoje miesto a už tam je iný pracovník na zaúčanie v mojej profesii a teraz ma nútia, aby som ja chodil vykonávať inú prácu - robiť zaskakovača. Majú prosím vás nárok toto so mnou robiť? Ževraj nový pracovník sa musí zaúčat a vyzerá to, že ja som tam navyše a zavadziam...Volal som opäť s hlavným majstrom, že prečo je tam nový a on mi navrhuje, aby som odišiel pracovať do toho skladu, ževraj som subtilnej postavy a nestačím na túto prácu, čo som doteraz 13 rokov vykonával. Nikdy som nebol problémový, plán som plnil a dokonca na tú prácu čo ma preradili na tie 3 mesiace nik nechcel ísť, lebo tá práca bola fyzicky ťažšia ako tá, na ktorú som prijatý (to ma asi preložil, aby som vládal, keďže som drobnejšej postavy).
Tvrdí mi, ze môžem byť rád, že mi našiel dobrú robotu v sklade. Môžu toto robiť so zamestnancom ? Na našom pracovisku sú teraz 4 členovia jednej rodiny a teraz tento nový, ktorý sa zaúča je už piaty člen tejto rodiny. Takto si pomáhajú a pretláčaju ho na moje miesto, veď aj pracovníci mi hovoria, že je tam za mňa, hoci majster tvrdi, ze to nič so mnou nemá. (len jeho tam zobrali a mňa chcú dať preč)

Prosím, poraďte mi ako by som mal postupovať na udržanie svojho miesta, na ktoré som bol prijatý?
A môžu ma takto prehadzovať na iné pracovisko?
Ďakujem za radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus