Príspevok na starostlivosť o dieťa - potrebné doklady

Chcela by som sa poradiť, či je správne, ak úradníčka na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny vyžaduje k vzniku nároku na príspevok na starostlivosť o dieťa aj predloženie faktúry od zariadenia, ktoré sa o dieťa stará, pokiaľ bol poplatok za starostlivosť o dieťa zaplatený zariadeniu  v hotovosti, a bol predložený príjmový doklad o zaplatený (takže pri platbe v hotovosti ani vystavenie faktúry neprichádza do úvahy). Taktiež či môže úradníčka  požadovať, v prípade ak je poplatok za starostlivosť o dieťa uhradený bankovým prevodom, potvrdenie príjemcu (zariadenia, kde je dieťa umiestnené), o tom, že poplatok za dieťa bol doručený na ich bankový účet, pokiaľ je už dokladovaný presun peňazí z účtu rodiča na účet zariadenia. Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus