Prístupová cesta k pozemku

K pozemku, ktorý riadne užívame, bola dlhé roky prístupová cesta-chodník cez obecný pozemok. Tento chodník vedie ďalej okrajom nášho pozemku a pokračuje cez pozemky iných vlastníkov do lesa a k obecnej ceste.Využívajú ho okrem nás i ďalší ľudia z obce - hubári, včelár, i tí, čo si chcú skrátiť cestu. Avšak obec svoj pozemok predala - rozdelila dvom vlastníkom priľahlých nehnuteľnosti, stred pozemku ostal vo vlastníctve obce, zrejme aby obec zachovala prístup k spomínaným pozemkom, ale tento nový prístup už nekopíruje pôvodný chodník, ale vedie do strmého svahu, do hustého porastu, mimo pôvodný chodník.A keď jeden z nových vlastníkov si odkúpenú časť bývalého obec. pozemku oplotí, nebudeme mať žiaden prístup k pozemkom.
Ako sa môžeme brániť a žiadať obec. úrad o zachovanie skutočného prístupu k pozemkom.
Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus