Profesionálny predseda SVB

Dobrý deň. V našom spoločenstve vlastníkov bytov máme tzv.profesionálneho predsedu, ktorý je živnostník a vykonáva správu vo viacerých domoch v meste. Chcela by som sa bližšie informovať k podmienkam výkonu tejto funkcie “profesionálneho“ predsedu. Stretla som sa s vyjadreniami, že je to diera v zákone, ktorá sa zneužíva.
Aký dopad má zmluva o SVB a zákon 182/1993 Z.z., keď predseda nie je členom SVB ani vlastníkom; je povinný zmluvu a zákon dodržiavať, keď sa naňho nevzťahuje ?
Musí mať predseda stránkové hodiny, pokiaľ áno v akom rozsahu ? U nás má 1 hod. mesačne prvý pondelok v čase 9.-10 hod. Z prac. dôvodov sme žiadali určiť čas aj po 15 hod. a rozšíriť stránkové hodiny napr. na 2 x v týždni po 2 hod., čomu nevyhovel. Činnosť predsedu v našom SVB považujem za netransparentnú a jeho správy o hospodárení za nedostatočné. Môžem sa informovať k správe domu mailom a žiadať doplnenie informácií, je predseda povinný odpovedať aj na maily? Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus