Prozívie z internetovej reklamy

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať ohľadom zdaňovania provízii z internetovej reklamy na webových stránkach. Známy je študentom VŠ a nemá živnosť ani žiadnu inú formu podnikania. Popri škole rozbieha vlastné internetové projekty. Na týchto stránkach využíva aj internetové reklamy z ktorých má vyplácané provízie. Jedná sa o 2 hlavné firmy ktoré takéto služby poskytujú a sú mimo EÚ (Gibraltár a California). Tieto firmy vyplácajú provízie priamo na bankový účet, resp. niektoré internetové banky bez faktúr alebo podobných papierovačiek.

Provízie nie sú mesačne dané, ale závisia od návštevnosti a rôznych ďalších faktorov, mesačne sa ale vyšplhajú nad sumu 500,00 €. Veľká časť týchto príjmov je z firmy ktorá je registrovaná na Gibraltári, jedná sa ale o firmu ktorá svoje služby ponúka v niekoľkých krajinách strednej európy, medzi nimi aj v Slovenskej republike.

Je potrebné takéto príjmy zdaňovať resp. platiť odvody? Ak áno, aký je presný postup, kedže k týmto províziám nie sú žiadne doklady.

Ďakujem za odpovede.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus